До річниці створення УПА в Чернівцях відбулося урочисте погашення поштової марки

Сьогодні у фойє Чернівецького академічного обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської відбулася урочиста церемонія погашення спеціальним штемпелем марки «75 років УПА».

В урочистостях взяв участь директор Чернівецької дирекції ПАТ «Укрпошта» Ярослав Цюпак та член обласного товариства політв’язнів та репресованих, учасниця визвольних змагань Орися Теляєва.

На поштовій марці зображено портрет командира Буковинського куреня УПА Назарія Данилюка (Перебийноса).

Довідково: Назарій Cтепанович Данилюк (Перебийніс). Курінний Буковинського куреня УПА (поч.1945-літо 1945), провідник ОУН Коломийщини і Буковини. Народився 1910 в селі Витилівка, тепер Кіцманського району. Батько Степан Данилюк був розстріляний НКВС в Умані 1941р. Після закінчення Чернівецької гімназії здобував вищу освіту в Бельгії. Повернувшись на Буковину, працював адвокатом. В листопаді 1946 р. переведений до теренової сітки ОУН, від серпня 1947 р. — член окружного проводу ОУН Коломийщини. За неповними даними працював на посаді надрайонного референта пропаганди ОУН Косівщини. Брав участь у двотижневому рейді територією Румунії влітку 1949 року. Серед учасників рейду тільки він знав румунський терен та мову і тому на мітингах перед селянами виступав та відповідав на запитання. За 2 тижні повстанці пройшли 150 км і 27 липня повернулися в с. Космач. Під час рейду фотографував, вів щоденник і 12 жовтня 1949 р. склав звіт «Двотижневий рейд в Румунію» (оригінал зберігається в архіві СБУ).

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *