“Навіть спів пташок і шелест опадаючого листя – це музика осені”. На початку жовтня світ відзначає Міжнародний день музики

Першого жовтня увесь світ відзначає Міжнародний день музики.  Вона – одна з прекрасних естетичних цінностей людства. Музика сприяє гармонізації нашої душі, виступає інструментом самовираження і натхнення, служить джерелом непередаваних відчуттів і емоцій.

Завідуюча дитячим відділом Центрального Палацу культури міста Чернівці Катерина Менькова живе з музикою пліч-о-пліч все життя. З дитинства вона захоплювалась музикою, тож батьки вирішили віддати доньку до музичної школи.

– Моє майбутнє вирішилось саме тоді, у музичній школі. Там я вперше зрозуміла, що музика – не лише задоволення, а й постійна праця, самовдосконалення, це мистецтво, якому треба навчатись все життя, – розповідає Катерина Гаврилівна. – Звісно, були періоди, коли хотілось все покинути, адже діти не завжди хочуть трудитися над досягненням мети. Але справжня любов до музики прийшла десь у 6-7 класі.

Пані Катерина закінчила музичну школу і вступила до музичного училища, а згодом – в музичний педагогічний інститут.

– За фортепіано я могла сидіти годинами, – з ностальгією згадує піаністка. – Багато див є на світі, і для мене одним з таких є музика.  Це безцінний скарб, подарований нам згори. Сьогодні я не уявляю свого життя без музики. Прокидаючись, ми чуємо музику, – вона лунає в транспорті, з вікон будинків… Навіть спів пташок, шелест опадаючого листя… Це все музика, музика осені.

Траплялися у роботі Катерини Гаврилівни і кумедні ситуації. Одна з таких трапилася на новорічному ранку для дітей.

– На святі був задіяний оркестр народної музики (керівник Євген Тарнавський), я виконувала роль ведучої і співала під супровід оркестру, – розповідає пані Катерина. – І ось дається вступ, а я з жахом розумію, що співати не можу – тональність була не та. Проте музика грає далі, діти хочуть танцювати. Тож довелось слова пісні просто розповідати як вірш під музику.

Сьогодні на урок до пані Катерини прийшла її учениця – Марія Борова. Дівчинка зізнається – для неї музика свого часу теж стала розрадою.

– Музика для мене – це як душевні ліки. Я займаюсь вже третій рік, і мені дуже подобається, – каже Марія. – Звісно, трапляється, що й мама іноді примушує ходити на заняття. Але почати займатися музикою було моєю ініціативою.

Музика ніколи не старіє, переконана Катерина Менькова. Вона дозволяє нам доторкнутися не тільки до часів її авторів, але й зазирнути в наше майбутнє, відчути автентичність цього моменту.

 

Наталя Спатарь

центр сосудистой хирургии в москве им пирогова http://www.venartswiss.ru нии сосудистой хирургии им вишневского.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *